poniedziałek, 11 Październik, 2010

Biżuteria srebrna i złota

Każdą kobietę z pewnością zadowoli prezent od jubilera. Biżuteria jest doskonała dla kobiet w każdym wieku. Dla mamy, babci lub teściowej proponujemy wybrać klasyczny elegancki model naszyjnika, broszki albo bransoletki. Dla żony lub nażeczonej idealny będzie pierścionek z kamieniem szlachetnym.   Dla siostry lub przyjaciółki warto wyszukać artystyczną biżuterię w postaci modnych kolczyków lub zawieszkę o oryginalnym wzorze.

Biżuteria podarowana na Gwiazdkę może być srebrna albo złota – wszystko zależy od upodobań osoby obdarowywanej i oczywiście od zasobności portfela osoby obdarowyjącej. Większość wyrobów jubileskich ozdabiana jest kamieniami szlachetnymi. Te najcenniejsze to brylanty, szafiry, szmaragdy i rubiny, jednak koszt takiego prezentu tu wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dlatego warto pomyśleć o tańszym ale również uroczym „zamienniku”, np. kamieniu szlachetnym odpowiednim do znaku zodiaku osoby, która będzie go nosić. Osoby zainteresowane astrologią wierzą, że noszenie odpowiednich kamieni szlachetnych przynosi szczęście i chroni przed wpływem złych planet. Przykładowo osoba urodzona w znaku Barana powinna otrzymać bursztyn, koral lub ametyst, Rakom przeznaczona jest masa perłowa oraz agat, natomiast dla Lwa najlepszy będzie kryształ górski i bawole oko. Takie dopasowanie biżuterii do osoby sprawi, że poczuje się ona wyjątkowa, bo prezent, jaki otrzyma będzie niepowtarzalny i indywidualny.

Odpowiednie opakowanie prezentu jest jak wykwintna przystawka do królewskiej uczty. Należy je dobrać równie uważnie jak sam prezent. Powinno pasować do prezentu, okazji, a przede wszystkim do osoby obdarowywanej. Delikatne wyroby jubilerskie powinny być zapakowane w twarde etui, które uchroni prezent przed zniszczeniem oraz doda mu elegancji. Większość sklepów jubilerskich oferuje firmowe pudełka lub torebki na zakupioną biżuterię. Te najbardziej eleganckie pakowane są w skórzane lub zamszowe etui w środku wyłożone satyną.

Śledź komentarze poprzez kanał RSS 2.0. Odpowiedz lub odwołaj się do artykułu na swojej stronie.


Jedna odpowiedź

28 października 2011

Mam ten pierścionek i bardzo go lubię