czwartek, 4 Listopad, 2010

Pasjonujące gry planszowe

Nie chcę tu pisać o szachach, Monopolu czy Scrabble’ach – te gry zapewne znają już wszyscy. Chcę zaproponować coś bardziej wyjątkowego i niebanalnego, czyli gry planszowe dla ludzi z pasją i wyobraźnią, którzy wciąż poszukują nowych sposobów na dobrą zabawę z rodziną i przyjaciółmi. Ludzi lubiących spędzać czas w dobrym towarzystwie, zamiast grać w gry komputerowe. Poza rozrywką i zabawą gry takie rozwijają pamięć, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Gry karciane to znakomita alternatywa dla gier komputerowych.

Miłośnicy strategii zapewne chętnie poznają jedną z gier taktycznych, w któych trzeba wcielić się w wymyśloną postać aby rozwiązać zagadkę kryminalną. Może to być przywódca mafii (jak w grze Kingpin) albo władca japońskiego rodu (w grze Rice Wars). Inne gry wymagają od gracza zbudowania wyimaginowanego pastwa, w którym musi zorganizować armię do walki z innymi graczami.

Gry logiczne wymagają pracy wyobraźni, skupienia i koncentracji nad rozwiązaniem danego problemu lub łamigłówki. Cechą charakterystyczną tych gier jest to, że w większość z nich można grać w pojedynkę. Zapewne najbardziej ucieszą się z nich miłośnicy krzyżówek i puzzli. Na przykład gra Katamino to zmuszająca do myślenia dynamiczna układanka. Ze względu na różne zasady gry i wiele stopni trudności gra może być prezentem zarówno dla kilkulatka, jak i dorosłego miłośnika łamigłówek.

Znakomitą propozycją gry, w której może uczestniczyć dowolna ilość osób, jest gra Mroczne Historie. Gra polega na odgadywaniu przez uczestników tajemnicy okropnej historii, której zakończenie poznają na początku. Gra jest wciągająca, a histoire zaskakujące. Poza tym nie wymaga żadnych przygotowań i instrukcji, dlatego można w nią zagrać od razu po rozpakowaniu prezentu przy Wigilijnym stole.

Śledź komentarze poprzez kanał RSS 2.0. Odpowiedz lub odwołaj się do artykułu na swojej stronie.


2 Odpowiedzi

5 listopada 2010
karion

No ja bym nie twierdził że gry towarzyskie/karciane/planszowe są konkurencją dla gier komputerowych.
Jednak jestem jak najbardziej za takimi grami !
Od siebie polecam:
Carcassonne – gra strategiczna,
SET! – gra logiczna/na spostrzegawczość,
Bang – prosta i przyjemna rozrywka a`la mafia w klimacie spaghetti western,
Sabotażyści – i tak ci nikt nie uwierzy że kopiesz do skarbu ;) ,
JungleSpeed – gra na refleks i spostrzegawczość.


15 listopada 2010
Socco

Hola,
їPuedo tomar obtener Foto de su sitio