Gry dla kobiet « Pomysły na prezent

środa, 2 Marzec, 2011

Gry dla kobiet

Rynek jest pełen różnych gatunków gier, takich jak FPS, RPG, logicznych, zręcznościowych i innych. Są one kompatybilne z wieloma konsolami: Xbox 360, PlayStation 3, Nitendo Wii, jak również przenośnymi: PSP, Nitendo DS i DSi. Jednak która z nich spodoba się kobiecie? Przedstawię Wam kilka tytułów, które z pewnością przypadną jej do gustu i zapewnią zabawę na wiele godzin.

Na początek popularna gra na Nitendo Wii – Wii Fit Plus. Ta gra pozwala na aktywną zabawę, która modeluje sylwetkę i spala kalorie. Pozwala zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na siłownię i aerobik, zastąpi też poranny jogging. Dzięki Wii Fit każda kobieta może wykonywać zaawansowane i profesjonalne ćwiczenia fizyczne w swoim zaciszu domowym. Do gry można dokupić Wii Balance Board i inne akcesoria, które dokładnie wykrywają rychy gracza i doskonale przedstawiają je na ekranie.

Gra pozwala na tworzenie własnych spersonalizowanych systemów treningu zgodnych z harmonogramem dnia i adekwatnych do możliwości fizycznych i umiejętności. Gra zawiera wiele popularnych ćwiczeń, takich jak joga, aerobik, ćwiczenia siłowe i ćwiczenie równowagi. Oprócz tego można uczestniczyć w bardziej nietypowych ćwiczeniach, jak kurs jazdy na Segwayu czy jazda na deskorolne. Samemu należy zdecydować, jak bardzo urozmaicone ćwiczenia chce się wykonywać i na jakich partiach ciała się skupić. Rozbudowane statystyki obliczają ile kalorii jest spalanych podczas treningu.

Wiele kobiet uwielbia eksperymentować w swojej kuchni. Aby czerpać jeszcze większą radość ze swoich kulinarnych doświadczeń powinny wypróbować gry Cooking Mama 3. To symulacja kuchni dostępna na przenośne konsole Nitendo DS. Zawiera ponad 80 przepisów i 200 mini gier. Obsługuje tryby Let’s Match!, Lest’s Shop! i Konkurs Gotowania. Pierwszy tryb pozwala gotować własne potrawy używając różnych składników i metod gotowania. Let’s Shop! umożliwia gromadzenie różnych składników – jednak trzeba je kupić w określonym czasie, nie potrącając innych kupujących i pomagając wypakować je przy kasie. W trzecim trybie odbywa się konkurs gotowania określonych potraw na czas.

Następna propozycja to popularna i lubiana gra The Sims 3 na PC i Mac. Ten tytuł należy do najlepiej sprzedających się gier w historii Electronic Arts. Gra umożliwia stworzenie własnej postaci oraz różnych krótko- i długoterminowych celów, w które się ta postać zaangażuje. Każdej postaci można przypisać różne cechy i łączyć je ze sobą. Tak jak ludzie, postacie w Simsach mogą być niezdarne, paranoidalne, romantyczne, kleptomańskie, odważne czy z artystyczną duszą. W grze istnieje również mnóstwo przedmiotów, takich jak meble czy ubrania, które można pobierać z internetu w The Sims 3 Store. Przy pomocy dostępnych narzędzi edycyjnych łatwo jest wykonać film, który później można przesłać do znajomych i innych graczy.

Inną ciekawą pozycją, która może połączyć zainteresowania graczy obu płci, jest Bayonetta. Gracz wciela się w wiedźmę Bayonettę, która walczy z siłami nieba za pomocą pistoletów, katany i bicza. Dziewczyny pokochają tę grę ze względu na działania i misję głównej bohaterki, która poszukuje prawdy o swojej przeszłości. Jej podróż jest pełna aniołów i mnóstwa fantastycznych wrogów, którym musi stawić czoła. W swojej walce wspomagana jest przez inne potężne bronie, a także magię, akrobatykę i magiczne włosy, które są łącznikiem z piekielnym światem. Gra jest dostępna na PS3 i Xbox 360.

Listę kończy gra Band Hero, która jest w stanie w każdej kobiecie wyzwolić gwiazdę rocka. Gra jest pełna znanych i lubianych utworów, takich wykonawców, jak: Evanescence, Counting Crows, Jesse McCartney, Janet Jackson, The Rolling Stones, Tonic, No Doubt, David Bowie, Hinder, Taylor Swift i wielu innych. Piosenki można wykonywać solo lub w zespole, ponieważ gracz ma do dyspozycji, oprócz mikrofonu, również instrumenty: gitarę elektryczną, basową i prekusję. Zestaw Band Hero dostępny jest na konsolę Xbox 360 i PS3.

Mam nadzieję, że moje propozycje pomogą Ci wybrać orginalny prezent dla bliskiej kobiety, która być może pozwoli Ci czasem zagrać ze sobą. Gwarantuję, że przez długie godziny bęziesz mógł oglądać uśmiech na jej twarzy.

Kategoria: Dzień Kobiet
Śledź komentarze poprzez kanał RSS 2.0. Odpowiedz lub odwołaj się do artykułu na swojej stronie.