czwartek, 16 Grudzień, 2010

Drzewko Bonsai

To miniaturowe drzewko zyskało ogromną popularność wraz z pojawieniem się mody na kulturę japońską. W Chinach i Japonii Bonsai oznacza sztukę miniaturyzacji drzew. Sam proces hodowli takiej rośliny porównywany jest do pracy atrysty. Najważniejsza jest forma, jaką artysta wybierze dla swojego drzewka oraz konsekwencja, aby ją utrzymać i udoskonalić. Forma musi jednak wynikać z kształtu i predyspozycji rośliny.

Należy pamiętać, że wyhodowanie doskonałej formy Bonsai wymaga wiele pracy i cierpliwości. Nie jest to zatem prezent dla osób zajętych, zapracowanych i niecierpliwych. Osoba, którą chcemy obdarować drzewkiem Bonsai musi cechować się miłością do natury, spokojem i wytrwałością. Opieka nad rośliną, precyzyjne przycinanie liści i formowanie jej w określony kształt powinna jej dawać satysfakcję i radość tworzenia sztuki. Jeśli zatem masz wśród swoich bliskich miłośnika przyrody, znawcę roślin, osobę zafascynowaną kulturą i sztuką japonii, artystyczną duszę - drzewko Bonsai wydaje się być dla niej najlepszym prezentem gwiazdkowym.

Śledź komentarze poprzez kanał RSS 2.0. Odpowiedz lub odwołaj się do artykułu na swojej stronie.


2 Odpowiedzi

17 grudnia 2010

O tak, tak, uwielbiam! Ogólnie jako prezent to chyba słaby pomysł (zresztą co kto tam lubi), ale warto takie coś w domu mieć. Bez dwóch zdań!


17 grudnia 2010

Czemu słaby? Ja bym chciała się poopiekować takim drzewkiem, zwłaszcza, gdybym dostała je od kogoś bliskiego, wtedy starałabym się dużo bardziej.