wtorek, 30 Listopad, 2010

Doskonała kawa

Szlachetna kawa to bardzo dobry pomysł na prezent dla smakosza tego wyjątkowego napoju. Warto poświęcić trochę czasu nad wyborem odpowiedniego rodzaju. Szczególnie, jeśli wiemy, że osoba obdarowana doceni wyjątkowy aromat i smak. Możliwości jest wiele. Mamy do wyboru kawy z całego świata – w sprzedaży dostępne są kawy z Brazylii, kawy afrykańskie, kolumbijskie, czy kawy z Indii, każda jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Dla wielbicieli tradycyjnej espresso, warto sięgnąć po mocną odmianę kawy o intensywnym, wyrazistym smaku zwieńczonym pikantną nutą.

Osoby ceniące sobie unikatowy smak warto zaskoczyć wyrafinowanym doznaniem łączącym akcenty czekoladowe, kwiatowe bądź winne. Jeżeli mamy do czynienia z prawdziwym specjalstą od ekskluzywnych gatunków kaw, warto zainwestować w bardziej szlachetną odmianę. Kilogram takiej kawy może kosztować nawet kilkaset złotych, przy czym najdroższym gatunkiem jest kawa luwak, za którą trzeba zapłacić aż 4 000 zł. Nie musisz jednak kupować całego kilograma, nawet 100g bardzo szlachetnej kawy będzie trafionym prezentem dla prawdziwego miłośnika tego naparu.

Dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z odkrywaniem szlachetnych gatunków kawy oraz dla osób, które po prostu lubią ten napój, lepszym pomysłem będzie podarowanie bardziej tradycyjnej odmiany ziaren.

Taki prezent można uzupełnić o eleganckie filiżanki do espresso lub książkę z przepisami, z których obdarowany dowie się, jak przygotować prawdziwą kawę po turecku, kawę po francusku czy angielską kawę śniadaniową podawaną w najlepszych restauracjach i hotelach.

Śledź komentarze poprzez kanał RSS 2.0. Odpowiedz lub odwołaj się do artykułu na swojej stronie.