wtorek, 16 Listopad, 2010

Polska sztuka ludowa

Czy są w Twoim otoczeniu osoby, które w dzisiejszym świecie wiecznego pośpiechu i postępu technologicznego potrafią docenić uspokajające piękno natury? Czy znasz artystyczne dusze, które tęsknią za tradycyjną sztuką ludową zachwycającą swoją prostotą? Jeśli poszukujesz wyjątkowego prezentu dla takiej osoby, z pewnością odpowiedni będzie przedmiot sztuki użytkowej nawiązujący do ludowych wierzeń i zwyczajów. Może to być ręcznie wykonana szkatułka lub kuferek, drewniany świątek, malowana na starej desce ikona lub inne propozycje Galerii FONTIS.

Wykonaniem tego typu przedmiotów zajmują się artyści ludowi z różnych zakątków Polski. W ich twórczości odnaleźć można historię regionu, wspomnienia i pamięć o wcześniejszych pokoleniach. Technika wykonania jest bowiem przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dlatego produkty sztuki ludowej są od lat tworzone w ten sam sposób, zgodnie z tradycjami rodzinnymi. Jednocześnie, przyzwyczajeni do produkcji masowych, zachwycmy się precyzją i dokładnością wykonania oraz unikalnością i wyjątkowością rękodzieła. Możemy być pewni, że każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Przedmioty sztuki ludowej, zarówno dekoracyjne jak i użytkowe, wspaniale pasują jako prezent nie tylko dla babci i dziadka, którzy potrafią docenić tradycję, ale również dla każdej osoby wrażliwej na pięno natury i talent artysty.

Polecam stronę www.tworcyludowi.com.pl

Śledź komentarze poprzez kanał RSS 2.0. Odpowiedz lub odwołaj się do artykułu na swojej stronie.


3 Odpowiedzi

19 listopada 2010

Cieszę się, że znalazłem tutaj tę informację. Nie znałem dotąd Galerii Fontis, a to duży błąd. Mnie osobiście nie kręcą tego typu wyroby, ale pokazałem tę stronę żonie i była zachwycona! Z pewnością będzie częstą bywalczynią. Jeśli ktoś pasjonuje się rękodziełem to ta strona jest właśnie dla niego. To prawdziwa skarbnica prezentów na różne okazje :)


25 stycznia 2011

Fajny blog, pewnie częściej będę tu wpadał.


22 lutego 2011

juz to gdzies widzialem.